U luajtën 4 ndeshje të javës së 11-të në Bundesliga. Fitojnë Bayern Munchen, Wolfsburg, Arminia Bielefeld dhe Bochum.

Ja rezultatet e plota të drekës:

BAYERN MUNCHEN – FREIBURG 2-1:
30′ Goretzka, 75’ Lewandowski / 90’+3’ Haberer

STUTTGART – ARMINIA BIELEFELD 0-1:
19’ Okugawa

BOCHUM – HOFFENHEIM 2-0:
66’ Novothny, 90’+7’ Pantovic

WOLFSBURG – AUGSBURG 1-0:
14’ Nmecha