U luajtën sonte 5 ndeshje në Bundesliga që mbyllen javën e 17-të. Fitojnë Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen, Union Berlin dhe Augsburg.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Mainz – Borussia Dortmund 1-2:   
2’ Lee (M), 4’ Ryerson (B), 90’+3’ Reyna (B)

Bayer Leverkusen – Bochum 2-0:
8’ pen. Tapsoba (L), 53’ Hlozek (L)

Freiburg – Eintracht Frankfurt 1-1:
43’ Kolo Mouani (E), 47’ Ginter (F)

Augsburg – Borussia M’Gladbach 1-0:
83’ Berisha (A)

Werder Bremen – Union Berlin 1-2:
14’ Pieper (W), 18’ Haberer (U), 47’ Behrens (U)