U luajtën sonte 2 ndeshje të vlefshme për javën e 19-të në Bundesliga. Fitojnë Union Berlin dhe Borussia Dortmund.

Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

UNION BERLIN – DARMSTADT 1-0:   
62’ Hollerbach

BORUSSIA DORTMUND – BOCHUM 3-1:   
7’ pen. 72’ 90’+1’ Fullkrug / 45’ aut. Schlotterbeck