Në ndeshjet e sotme në Bundesliga, fitojnë Freiburg dhe Augsburg.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Union Berlin – TSG Hoffenheim 1-1:
9′ (pen) Kruse, / 29′ (Aut). Schlotterbeck

Bayer Leverkusen – Freiburg 1-2
70′ Bailey / 50′ Demirovic, 61′ Höler

Mainz – Augsburg 0-1:
25′ Hahn.