Përfunduan ndeshjet e orës 15:30 në Bundesliga, fitojnë Freiburg, Hoffenheim dhe Arminia Bielefeld.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Arminia Bielefeld – Union Berlin 1-0:
53’ Okugawa

Augsburg – Freiburg 1-2:
17′ Gregoritsch / 4′ Petersen, 27′ Schlotterbeck

Stuttgart – Bochum 1-1:
56’ (autg) Bella Kotchap / 90’ pen. Lowen

Wolfsburg – Hoffenheim 1-2:
36′ Jonas Wind / 75′ Larsen, 78’ Kramaric