Në ndeshjet e sotme në Bundesliga, fitojnë Hertha, Mainz dhe Freiburg.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Freiburg – Augsburg 2-0:
51′ Sallai, 79′ Lienhart.

Hertha Berlin – Bayer Leverkusen 3-0:
4′ Zeefuik, 26′ Matheus Cunha, 33′ Córdoba.

Hoffenheim – Mainz 1-2:
39′ Bebou / 1′ Glatzel, 41′ Kohr,