Në ndeshjet e sotme në Bundesliga, fitojnë Mainz dhe Union Berlin.

Ja rezultatet e plota:

FC Köln – Union Berlin 1-2:
27′ Awoniyi (Union Berlin), 36′ Skhiri (FC Köln), 72′ Kruse (Union Berlin).

Freiburg – Mainz 1-3:
2′ Mateta (Mainz), 34′ Mateta (Mainz), 40′ Mateta (Mainz), 63′ Petersen (Freiburg)