U luajtën 4 ndeshjet gjatë drekës në Bundesliga. Fitojnë me rezultate të thella Bayern Munchen, Borussia Dortmund dhe Leipzig.

Ja rezultatet e plota të drekës:

BAYERN MUNCHEN – HOFFENHEIM 4-0:   
16′ Gnabry, 30′ Lewandowski, 82′ Choupo-Moting, 87′ Coman

ARMINIA BIELEFELD – BORUSSIA DORTMUND 1-3:   
87’ pen Klos / 31’ pen. Can, 45’ Hummels, 72’ Bellingham

LEIPZIG – GREUTHER FURTH 4-1:   
56’ Poulsen, 53’ pen. Forsberg, 65’ Szoboszlai, 88’ Novoa / 45’ pen Hrgota

WOLFSBURG – FREIBURG 0-2 :   
26’ Lienhart, 68’ Höler