Në dy ndeshjet e sotme në Bundesliga, fitojnë me vështirësi Schalke dhe Mainz.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Koln – Mainz 2-3:   
43′ (pen) Duda, 61′ Skhiri / 11′ Boëtius 65′ Onisiwo, 91′ Barreiro Martins

Schalke 04 – Augsburg 1-0:   
4′ Serdar.