U luajtën sonte ndeshjet e tjera të javës së parë në Bundesliga. Regjistrohen fitore të thell nga Borussia Dortmund, Stuttgart dhe Hoffeneheim, ndërsa barazon Bayer Leverkusen.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Augsburg-Hoffenheim 0-4:   
37′ Bruun Larsen, 79′ Adamyan, 88′ Rutter, 95′ Rudy

Bielefeld-Freiburg 0-0

Stuttgart – Furth 5-1:    
30′ Endo, 36′ Klement, 55′ e 76′ Kempf, 61′ Al Ghaddioui, / 93′ Lewelling

Union Berlin – Bayer Leverkusen 1-1:
7′ Awoniyi / 12′ Diaby

Wolfsburg – Bochum 1-0:
22′ Weghorst

Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt 5-2:   
23′ Reus, 32′ Hazard, 34′, 70’ Haaland, 58′ Reyna / 27′ Aut. Passlack, 86′ Hauge