U luajtën gjatë ditës së sotme 3 ndeshje në Bundesliga. Fitojnë Union Berlin dhe Freiburg, barazon Koln.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Union Berlin – Borussia Mönchengladbach 2-1:
K. Behrens (79), D. Doekhi (90+7) / N. Elvedi (33)


Schalke 04 – Freiburg 0-2:
V. Grifo (45), (61 pen. )

Köln – Hoffenheim 1-1:
F. Kainz (13) / J. Bruun Larsen (35)