Në ndeshjet e djeshme të Bundesligës, fitojnë Union Berlin dhe Paderborn.
Ja rezultatet e plota të së dielës:

Union Berlin – Koln 2-0 (33’, 50’ Andersson)

Werder Bremen – Paderborn 0-1 (93′ Michel)