Bayern Munchen e ka mposhtur Union Berlinin me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 26-të në Bundesliga.
Golat për Bavrezët i shënuan Robert Lewandowski (40′) dhe Benjamin Pavard (80′).

Ndeshja tjetër mes Kolnit dhe Mainzit mbaroi në barazim me shifrat 2-2 ku golat u shënuan nga 1:0 Uth (6’ pen.) dhe Kainz (53’) për vendasit ndërsa nga Awoniyi (61’) dhe Kunde (72’) për miqtë.