Në ndeshjet e drekës në Bundesliga, fiton Werder Bremen, barazojnë Borussia Dortmund, Leipzig dhe Hertha Berlin.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Borussia Dortmund – Mainz 1-1:
75′ Thomas MEUNIER / 58′ Levin Oztunali

Hoffenheim – Arminia Bielefeld 0-0:

Koln – Hertha Berlin 0-0

Werder Bremen – Augsburg 2-0:
86′ Theodor Gebre SELASSIE, 89′ Felix Agu

Wolfsburg – RB Leipzig 2-2:
23′ Wout Weghorst, 35′ Renato Steffen / 5′ Nordi Mukiele, 55′ Willi Orban