Në ndeshjet e drekës në Bundesliga, fitore me goleada për Bayern Munchen, Stuttgart dhe Borussia Dortmund.

Ja rezultatet e plota të drekës:


BAYERN MUNCHEN – KOLN 5-1 :

18′ Choupo Moting, 33′, 65, Lewandowski, 82, 86′, Gnabry / 46′ Skhiri

BORUSSSIA DORTMUND – ARMINIA BIELEFIELD 3-0:
48′ Dahoud, 58′ Sancho, 81′ Reinier

STUTTGART – SCHALKE 04 5-1:
10′, 26′ Endo, 34′ Kaljdzic, 88′ Klement, 93′ Didavi / 40′ Kolasinac,

WOLFSBURG – HERTHA BERLIN 2-0:
38′ aut. Klunter, 89′ Lacroix