Në ndeshjet e drekës të Bundesliges arrijnë fitore të thella Bajern Munchen dhe Borussia Dortmund.

Ja rezultatet e plota të drekës:

Bayern Munchen-Werder Brema 6-1 (24′ Rashica, 44′, 63′, 78′ Coutinho, 45’, 72′ Lewandowski, 75′ Mueller)

Koln-Bayer Leverkusen 2-0 (73′ Cordoba, 84′ Bornauw)

Hertha Berlin-Freiburg 1-0 (53′ Darida)

Paderborn-Union Berlin 1-1 (7′ Ingvartsen, 33′ Proger)

Mainz-Borussia Dortmund 0-4 (32′ Reus, 66′ Sancho, 69′ Hazard, 84′ Schulz)