Kanë përfunduar 4 ndeshjet e orës 15:50 në Bundesliga. Shënohet fitore tenistike e Borussia Dortmundit kundër Wolfsburgut, suksese edhe për Freiburg dhe Hertha.

Ja rezultatet e drekës:

Augsburg – Hertha Berlin 0-1:   
49′ Serdar (H)

Borussia Dortmund – Wolfsburg 6-1:   
24′ Rothe (B); 26′ Witsel (B); 28′ Akanji (B); 35′ Can (B); 38′, 45′ Haaland (B); 82′ Baku (W)

Friburg – Bochum 3-0:   
5′ Kubler (F); 16′, 53′ Sallai (F)

Mainz – Stuttgart 0-0