Përfunduan dy ndeshjet e ditës së sotme që mbyllën javën e 11-të në Bundesliga. Bochumi i vendit të parafundit mposht Union Berlinin e e vendit të parë, ndërsa Hertha Berlin mund Schalken gjithnjë e më tepër në krizë.

Ja rezultatet e plota të ditës dhe renditja:

Bochum – Union Berlin 2-1:   
P. Hofmann (43), G. Holtmann (71) / M. Pantović (90+3)

Hertha Berlin – Schalke 04 2-1:
L. Tousart (49), W. Kanga (88) / F. Mollet (85)