Në ndeshjet e drekës në Bundesliga, Frankfurti mposht Bajernin e Mynihut, fitojnë edhe Mainz, Union Berlin dhe Stuttgart.

Ja rezultatet e plota:

EINTRACHT FRANKFURT – BAYERN MUNCHEN 2-1:
12′ Kamada, 31′ Younes /53′ Lewandowski

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH – MAINZ 1-2:
26′ Stindl / 10′ Onisiwo 86′ Stöger

FREIBURG – UNION BERLIN 0-1:
64′ Prömel

KOLN – STUTTGART 0-1:
49′ Kalajdžic