Përfundon 1-1 ndeshja e parë sot në programin e Bundesligës, ajo mes Hertha Berlin dhe Bayer Leverkusen. Kryeqytetasit kaluan në avantazh në pjesën e parë me Jovetic dhe ishin pranë fitores por u barazun në të nëntëdhjetën me golin e Andrich.

Hertha Berlin – Bayer Leverkusen 1-1:
42’ Jovetic / 90’ Heinrich