Kanë përfunduar 2 ndeshjet e të dielës në Bundesliga. Köln barazon me Borussia MunchenGladbachun, Hoffenheim fiton në fushën e Werder Bremen.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

KOLN – BORUSSIA MUNCHENGLADBACH
0-0:

WERDER BREMEN – HOFFENHEIM 1-2:
76’ Pieper / 50’ Kramaric, 52’ Baumgartner