U luajtën 5 ndeshje në orarin e drekës në Bundesliga. Bie në sy humbja e Borussia Dortmund, ndërsa fitojnë Wolfsburg dhe Bochum.
Ja rezultatet e plota të drekës:

Greuther Furth-Arminia Bielefeld 1-1:
50′ (pen) Hrgota / 45′ Klos

Freiburg – Borussia Dortmund 2-1:
6′ Grifo, 53′ Sallai / 59′ Aut. Keitel

Eintracht Frankfurt – Augsburg 0-0

Herta Berlin – Wolfsburg 1-2:
60’ pen. Lukebakio / 74’ Baku, 88 Nmecha

Bochum – Mainz 2-0:
21’ Holtman, 56’ Polter