Sapo kanë përfunduar ndeshjet e orës 15:30 me sukseset e Borussia Dortmund, Borussia Moenchengladbach dhe Bayer Leverkusen.  Nga ana tjetër Leipzig bie në fushën e Hoffenheim.  Mes Arminia Bielefeld dhe Wolfsburg vjen barazimi i vetëm në këto ndeshje për javën e trembëdhjetë.

Më poshtë janë rezultatet dhe shënuesit.

Arminia Bielefeld-Wolfsburg 2-2:
11′ Okugawa (A); 54′ Klos (A); 62′ Weghorst (W); 63′ Nmecha (W)

Borussia Dortmund – Stuttgart 2-1:
56′ Malen (B); 63′ Massimo (S); 85′ Reus (B)

Hoffenheim-Leipzig 2-0:   
12′ Samassekou (H); 68′ Dabbur (H)

Bayer Leverkusen-Bochum 1-0:   
4′ Adli (L)

Borussia Moenchengladbach-Furth 4-0:
10′, 57′ Hofmann (B); 28′ Neuhaus (B); 43′ Plea (B)