Borussia Dortmund humb papritur në Hoffenheim me rezultatin 2-1.  Verdhezinjtë kalojnë në avantazh me Gotze 17’ dhe vendasit që barazojnë me Adamyan 79’ dhe më pas fitojnë me Kramaric 87’.

Me këto 3 pikë Hoffenheim arrin në kuotën e 27 pikëve.