Në ndeshjet e sotme në Bundesliga shënojet një humbje e thellë e Dortmundit, barazon Bayern Munchen, fitojnë Leipzig dhe Koln.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Union Berlin -Bayern Munchen 1-1:
4′ Prömel (UB), 67′ Lewandowski (BM)

Freiburg – Arminia Bielefeld 2-0:
79′ (pen) Grifo, 92′ Jeong.

Borussia Dortmund – Stuttgart 1-5:
26′ (pen) Wamangituka (S), 39′ Reyna (BM), 52′ Wamangituka (S), 60′ Förster (S), 63′ Coulibaly (S), 91′ González (S).

Borussia Monchengladbach – Hertha Berlin 1-1:
47′ Guendouzi (HB), 70′ Embolo (BM)

Mainz – FC Köln 0-1:
55′ Rexhbecaj.

RB Leipzig -Werder Bremen 2-0:
26′ (pen) Sabitzer, 41′ Olmo.