Ndeshja midis Borussia Monchengladbach dhe Stuttgart përfundoi me rezultat 1-1, e vlefshme për javën e tetë të Bundesligës

Mysafirët kaluan në epërsi me Mavropanos 15’, ndërsa në fund të pjesës së parë Hofmann 42’ nënshkroi barazimin.

Me këtë rezultat, Gladbach shkon në 11 pikë, ndërsa Stuttgart shkon në 9 pikë.