U luajtën sot mdeshjet e fundit në Bundesliga, përfundon sezoni. Leipzig në Champions, shpëton Shtuttgarti, Hertha shkon në Play Out.

Ja rezultatet dhe renditja përfundimtare:

Java e tridhjetë e katërt:

 • Arminia Bielefeld-Leipzig 1-1
 • Wolfsburg-Bayern Munich 2-2
 • Mainz 2-2 Eintracht
 • Stuttgart 2-1 Këln
 • Bayer Leverkusen-Freiburg 2-1
 • Borussia Moenchengladbach-Hoffenheim 5-1
 • Union Berlin-Bochum 3-2
 • Borussia Dortmund-Hertha Berlin 2-1
 • Augsburg-Greuther Furth 2-1

KLASIFIKIMI

 1. Bayern Munich 77
 2. Borussia Dortmund 69
 3. Bayer Leverkusen 64
 4. Leipzig 58
 5. Union Berlin 57
 6. Freiburg 55
 7. Këln 52
 8. Mainz 46
 9. Hoffenheim 46
 10. Borussia Moenchengladbach 45
 11. Eintracht 42
 12. Wolfsburg 42
 13. Bochum 42
 14. Augsburg 38
 15. Shtutgart 33
 16. Hertha Berlin 33
 17. Arminia Bielefeld 28
 18. Greuther Furth 18