Sukses në shtëpi për Leipzigun në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Bundesligës. Skuadra e Jesse Marsch fiton kundër Bochum 3-0 në fund të një loje pa debat.

Vendasit që zhbllokojnë lojën me André Silva 69’. Reagimi i kundërshtarëve nuk arrin dhe kështu Leipzig shënon dy gola nga Nkunku 73’, 78’.

Kështu që Lipzigu arriti të merrte rezultatin duke marrë në shtëpi 3 pikët.