Schalke 04 mundi VfB Stuttgart 2-1 në duelin e fundit të ditës dhe përfundimisht i dha fund serisë pa pikë. Vendasit e siguruan fitoren që në pjesën e parë. Me këtë sukses Schalke ngelet e fundit të 18-in me 16 pikë, ndërsa Stuttgart me 19 pikë renditet në vendin e15-të.

Schalke 04 – VfB Stuttgart 2-1:
Drexler (10′), Bülter (40′), / Sosa (63′)