Shënon përsëri Haaland në fitoren e Borussia Dortmundit. Fitojnë edhe Dusseldorf dhe Koln.
Ja rezultatet e plota të drekës në kampionatin gjerman:

Werder Bremen – Borussia Dortmund 0-2:
52′ Zagadou, 66′ Haaland

Freiburg – Fortuna Dusseldorf 0-2:
37′ Hoffmann, 61′ Thommy

Hertha Berlin – Koln 0-5:
4′, 22′ Cordoba, 37′ aut. Jarstein, 62′ Kainz, 69′ Uth

Borussia Moenchengladbach-Hoffenheim 1-1:
11′ Ginter, / 92′ Ribeiro