Një ndeshje zjarr në Mercedes-Benz Arena në Shtutgart, ku vendasit mundën Borussia Munchengladbachun me rikthim.  Janë mysafirët që kaluan në avantazh në pjesën e parë falë golave ​​të Plea dhe Thuram, por në fundin e pjesës së parë Endo shkurtoi distancën për Stuttgartin, i cili më pas plotësoi përmbysjen në pjesën e dytë falë golave ​​të Fuhrich dhe Kalajxhiq.  Falë këtij rezultati, vendasit përpiqen t’i luajnë letrat e fundit, ndërsa mysafirët tani duhet të shikojnë ato që vijnë më pas.

Stuttgart – Borussia Mönchengladbach 3-2:
W. Endo (38), C. Führich (51), S. Kalajdzic (83) / A. Pléa (14), M. Thuram (35)