U luajtën sonte 6 ndeshje të vlefshme për javën e 20-të në Bundesliga. Union Berlin fiton në fushën e Lipzig dhe kap vendin e dytë, suksese të lehta për Bayern Munchen, Bayer Leverkusen dhe Borussia Dortmund.

Ja rezultatet plota të ditës:

Bayern Munchen – Bochum 3-0:
T. Müller (41), K. Coman (64), S. Gnabry (73 pen)

Werder Bremen – Borussia Dortmund 0-2:
J. Bynoe-Gittens (67), J. Brandt (84)

Freiburg – Stuttgart 2-1:
V. Grifo (60 pen), (84 pen) / C. Führich (30)

Hoffenheim – Bayer Leverkusen 1-3:
S. Nsoki (77) / R. Andrich (6), M. Diaby (46), A. Hložek (56)

Mainz – Augsburg 3-1:
Lee Jae-Sung (21), (52), K. Onisiwo (24) / E. Demirović (28 pen)

Leipzig – Union Berlin 1-2:
B. Henrichs (24) / J. Haberer (61), R. Knoche (72 pen)

RENDITJA: