Përfunduan 3 ndeshjet e ditës në Bundesliga. Union Berlin nuk merr më shumë se një barazim duke iu larguar kreut, fitojnë Bayer Leverkusen dhe Freiburg.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

FREIBURG – HOFFENHEIM 2-1:   
M. Eggestein (5), R. Dōan (89) / A. Stiller (48)

WERDER BREMEN – BAYER LEVERKUSEN 2-3:  
M. Ducksch (30), N. Füllkrug (86 pen) / M. Bakker (34), J. Frimpong (56), A. Hložek (83)

WOLFSBURG – UNION BERLIN 1-1:   
P. Wimmer (84) / J. Juranović (72 pen)