Fabio Capello ka thënë se Interi është skuadra që mund të fitojë titullin në Serie A këtë sezon dhe i nxit lojtarët të jenë më të përgjegjshëm për të shmangur më shumë raste me Covid-19.

Trajneri legjendar italian i është bashkuar debatit për titullin në Serie A, ndërsa nuk ka hezituar të flasë edhe për rastet e klubeve të infektuar me coronavirus.

“Kam besim se sezoni do të përfundojë normalisht. Së pari, duhet të kuptojmë se jemi më pak të kujdesshëm sesa ajo që kemi qenë. Ne e lëshuam vëmendjen kur rastet u ulën. U them lojtarëve se duhet të jenë më të përqendruar se kushdo tjetër, dikush qartë nuk ishte.

Ata duhet ta kuptojnë që ky sezon është ndryshe nga të tjerët. Kjo ka të bëjë edhe me familjet dhe të afërmit e tyre, duhet një vit i maturisë. Maturi absolute. Nuk mendoj se është shumë për të kërkuar profesionistë të paguar mirë. Interi nuk i shiti të dëbuarit dhe kanë 2 ekipe tani. Do të thotë se ata do të jenë jashtëzakonisht konkurrues.

Me pesë nënshkrime, Conte mund të ndryshojë rrënjësisht ekipin, dy zëvendësime të tjera mund të ndihmojnë trajnerin gjithashtu gjatë javës. Të gjithë do të stërviteshin me më shumë energji dhe lumturi, sepse e dinë se kanë më shumë shanse për t’u përfshirë.

Juventusi nuk luajti ndeshjen më të rëndësishme kundër Napolit dhe Pirlo do të duhet të merret me problemin e të pasurit shumë sulmues. Këto dy skuadra do të luftojnë për Scudetto.

Atalanta mund të jetë një rrezik gjithashtu, ata kanë përvojë ndërkombëtare dhe luajnë shumë mirë, Napoli mund të jetë gjithashtu i rrezikshëm, Milan dhe Roma vijnë më pas”, ka thënë Capello për Il Corriere dello Sport.