Vetëm një rezultat surprizë në pesë ndeshjet e finales së 32-të të Carabao Cup të luajtura mbrëmë. Sheffield United largohet nga gara pas një humbjeje nga Lincoln në penallti.

Chelsea pësoi kundër Wimbledon, por u kthye dhe fitoi 2-1 falë një penalltie të Madueke dhe një golit të Enzo Fernandez. Blackburn ekzagjeron dhe shënon tetë në Harrogate, ndërsa Burnley fiton ngushtë kundër Nottingham (Amdouni vendos në minutën e 91-të), si dhe Everton në fushën e Doncaster, me një gol vendimtar nga Beto: nënshkrimit të ri i duhen vetëm 27′.

Ja rezultatet e plota të së mërkurës:

  • Chelsea 2-1 Wimbledon
  • Harrogate 0-8 Blackburn
  • Nottingham Forest 0-1 Burnley
  • Sheffield Utd 0-0 Lincoln (2-3 pen.)
  • Doncaster 1-2 Everton