Juventusi u eliminua nga Champions League në fazën e grupeve pasi pesuan si kurre me pare ne histori 5 humbje dhe moren vetem 3 pike qe i dhane Europa League vetem me golaverazh me te mire se Maccabi Haifa qe e mbylli i katerti. Bardhezinjte u mundën edhe nga PSG.

Në përgjithësi ishte një zhgënjim dhe kritikat nuk munguan. Antonio Cassano ishte gjithashtu shumë i ashpër.

Asnjëherë i bute me skuadrën e Juventusit dhe me trajnerin Allegri që kritikoi disa herë në fjalimet e tij në ‘Bobo TV’, ish-futbollisti i Romës dhe Real Madridit në profilin e tij në Instagram rritur me shume kritikat ndaj Juventusit, duke kritikuar në radhë të parë trajnerin:

Shoh deklarata nga trajneri që thotë: Juve e madhe, luajti mirë, por humbi pesë nga gjashtë ndeshje, nuk kishte ndodhur kurrë në historinë e bardhezinjve dhe nuk kishte ndodhur kurrë qe një ekip me 5 humbje në 6 ndeshje të shkonte ne Europa League”.

Më pas ai bëri një krahasim mes Juves dhe Benfica-s duke marrë Maccabi Haifa-n si matës:

Dje Benfica shënoi gjashtë gola ndaj Maccabi Haifa dhe Juventus vazhdon të thotë: “Bëmë një paraqitje të mirë, luajtëm mirë, ka shumë zemërim. “Por zemërimi për çfarë?”.

Së fundi, një goditje shumë e fortë, me fjalë pothuajse të egra, edhe ndaj atyre që mbrojnë trajnerin e Juventusit:

Ata bënë një fatkeqësi, një gjakderdhje, bënë një gjë të turpshme duke bërë pesë humbje nga gjashtë ndeshje dhe përsëri vazhdojnë të mbrojne Allegri. Sivjet ishte turp i madh ne Champions. Pike”.