Nantes nuk ka probleme ndaj Bastias. E mposht 2-0 dhe fiton gjysmëfinalen e Kupës së Francës. Për të vendosur sfidën e vlefshme për çerekfinalet ishin golat e Blas me penallti në 3′ dhe të Kolo Muanit në 71′.

NANTES – BASTIA 2-0:     
3’ pen. Blas, 71’ Kolo Muani