U luajtën sonte 4 ndeshjet çerekfinale Europa League. Fitojnë Manchester United dhe Roma, barazon Arsenali. Ja rezultatet e plota të ditës:

Ajax-Roma 1-2
(38° Klaassen; 56° Pellegrini, 86° Ibanez)

Arsenal-Slavia Praga 1-1
(88° Pepe; 94° Holes)

Dinamo Zagreb-Villarreal 0-1
(42° pen. Moreno)

Granada-Manchester United 0-2
(31° Rashford, 89° pen. Fernandes)