U luajtën sonte ndeshjet e kthimit të çerekfinaleve të Europa League. Kualifikohen Roma, Arsenal, Villarreal dhe Manchester United.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Manchester United-Granada 1-0 (vajtja 2-0)
(6’ Cavani)

Roma-Ajax 1-1 (vajtja 2-1)
(72’ Dzeko; 49’ Brobbey)

Slavia Praga-Arsenal 0-4 (vajtja 1-1)
(18’ Pepé, 21’ e 77’ Lacazette, 24’ Saka)

Villarreal-Dinamo Zagreb 2-1 (vajtja 1-0)
(36’ Alcacer, 43’ Moreno; 74’ Orsic)