Manchester City ka shënuar fitore ndaj Burnleyt me rezultat të thellë 6-0 në kuadër të çerekfinales së FA Cup.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë prej dy golave të qytetarëve.

Erling Haland shënoi në minutat 32’ dhe 35’ për epërsinë e skuadrës së Pep Guardiolas.

Norvegjezi kompletoi het-trikun në minutën e 59-të të ndeshjes për 3-0.

Julian Alvarez shënoi në minutën e 62-të për 4-0.

Palmer shënoi me tu futur në lojë për 5-0, ndërsa Alvarez shënoi golin e dytë personal për 6-0.

Me këtë fitore Man City kaloi në gjysmëfinale të FA Cup.