U luajtën sot 2 çerekfinale të Kupës FA Emirates.
Manchester City mund 2-0 Evertonin dhe kalon në gjysmëfinale.
Edhe Southamptoni fiton lehtë ndaj Bournemouthit duke shkuar në gjysmë finale ku nuk dihen akoma si do të përballen ekipet.

Ja rezultatet e plota:

BOURNEMOUTH – SOUTHAMPTON 0-3:
37’ Djenepo, 45’, 79’ Redmond

EVERTON – MANCHESTER CITY 0-2:
84’ Gundogan, 90’ De Bruyne.