Në dy çerekfinalet e para të Kupës së re NBA, Indiana luan një pjesë të dytë të shkëlqyer dhe e udhëhequr nga Tyrese Haliburton mund dhe eliminon Celtics.
Pelikanët kalojnë në fushën e Sacramentos me një shfaqje të pjekurisë së madhe dhe mbi supet e Brandon Ingramit fluturojnë për në gjysmëfinale.

Të gjitha rezultatet e natës së NBA:

INDIANA PACERS – BOSTON CELTICS 122-112

SACRAMENTO KINGS – NEW ORLEANS PELICANS 117-127