Bayern nuk e toleron Barcelonën, për kënaqësinë e Benfikës që mundi Dinamon e Kievit dhe parakaloi blaugranat, të eliminuar nga Champions League.  Lille dominon grupin G, gjithashtu kalojnë Salzburg (Sevilla shkon në Europa League).  Zenit ndaloi Chelsean në grupin F, nga ana tjetër, do të duhet të presim Atalanta-Villarreal, të shtyrë për shkak të borës.

GRUPI E

BAYERN MUNCHEN -BARCELONA 3-0:  
34 ‘Muller, 43’ Sané, 62 ‘Musiala

BENFICA-DYNAMO KIEV 2-0:     
16 ‘Yaremchuk, 22’ Gilberto

GRUPI E, renditja përfundimtare:

 1. Bayern Munich: 18 pikë (gola diferencë +19)
 2. Benfica: 8 pikë ( -2)
 3. Barcelona: 7 pikë ( -7)
 4. Dynamo Kiev: 1 pikë ( -10)

Bayern dhe Benfica u kualifikuan në 1/16 e Champions League;  Barcelona në play-off të Ligës së Evropës.

Grupi F

MANCHESTER UTD-YOUNG BOYS 1-1:
9 ‘Greenwood (MU), 42’ Rieder (YB)

ATALANTA-VILLARREAL shtyhet për shkak të borës

Luhet NË BERGAMO: E ENJTE 9 DHJETOR ORËN 19.00

GRUPI F, renditja e përkohshme:

 1. Manchester United: 11 pikë (gol difer +3)
 2. Villarreal: 7 pikë (+2)
 3. Atalanta: 6 pikë (0)
 4. Young Boys: 5 pikë (-5)

Manchester United u kualifikua në fazën e 16-të të Ligës së Kampionëve

Grupi G

WOLFSBURG – LILLE 1-3.
11 ‘Burak Yilmaz (L), 72’ David (L), 78 ‘Gomes (L), 89’ Steffen (W)

SALZBURG – SEVILLE 1-0:   
50′ Okafor

GRUPI G, renditja përfundimtare:

 1. Lille: 11 pikë (gola diferencë +3)
 2. Salzburg: 10 pikë (+2)
 3. Sevilja: 6 pikë (0)
 4. Wolfsburg: 5 pikë (-5)

Lille dhe Salzburg u kualifikuan në fazën eliminatore të Champions League;  Sevilla në play-offin e Europa League.

Grupi H

ZENIT – CHELSEA 3-3 (Luajtur në 18.45).
2′ dhe 85′ Werner (C), 38 ‘Claudinho (Z), 41’ Azmoun (Z), 62 ‘Lukaku (C), 90’ + 4 Ozdoev (Z)

JUVENTUS – MALMO 1-0: (Luajtur në 18.45)
18′ Kean

GRUPI H, renditja përfundimtare:

 1. Juventus: 15 pikë (gola diferencë +4)
 2. Chelsea: 13 pikë (+9)
 3. Zenit: 5 pikë (0)
 4. Malmö: 1 pikë (-13)

Juventus dhe Chelsea u kualifikuan në fazën eliminatore të Champions League;  Zenit në play-offin e Europa League