Young Boys, Malmoe dhe Benfica hyjnë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2021-22.  Zviceranët përsërisin fitoren e arritur në ndeshjen e parë kundër Ferencvaros dhe fitojnë në Hungari 3-2.  Suedezët vuajnë me Ludogorets, humbasin 2-1 por kalojnë falë 2-0 të marrë në shtëpi.  Ndeshja midis Portugezëve dhe PSV është gjithashtu shumë e ekuilibruar: skuadrës Schmidt nuk i mjafton një 0-0, sepse një javë më parë Shqiponjat e Lisbonës kishin fituar 2-1.

Benfica do të jetë në vazon e tretë në shortin (i planifikuar për të enjten), ndërsa Young Boys dhe Malmoe do të jenë në vazon e katërt.

Rezultatet e plota:

Ferencvaros-Young Boys 2-3: (totali 4-6).
5 ‘Zesiger, 56’ Fassnacht, 93 ‘Mambimbi / 18’ Wingo, 27 ‘Mmaee

Ludogorets – Malmoe 2-1 (totali 2-3):   10’ Nedyalkov, 60’ pen. Sotiriou / 42’ Birmancevic

PSV – Benfica 0-0 (totali 1-2)