U luajtën sonte ndeshjet e vlefshme për javën e 5-të në 4 grupe të Champions Leagues. Borussia Dortmund shpartallon Milanin në San Siro dhe kualofikohet. PSG barazon me Newcastlen dhe mban vendin e dytë për momentin. Fiton me përmbysje rezultati Manchester City ndaj Leipzig. Fitojnë dhe kualifikohen Barcelona, Atletico Madrid dhe Lazio.
Ja rezulatet e ndeshjeve të sotme:

GRUPI E

Lazio – Celtic 2-0:
82′ e 85′ Immobile

Feyenoord – Atletico Madrid 1-3:
73′ Wieffer / 14′ aut. Geertruida, 58′ Hermoso, 81′ Gimenez

GRUPI F

Milan – Borussia Dortmund 1-3:
37′ Chukwueze / 10′ pen. Reus, 59′ Bynoe-Gittens, 69′ Adeyemi

PSG -Newcastle United 1-1:
25′ Isak / 90′ + 8 pen. Mbappe

GRUPI G

Manchester City – Leipzig 3-2:
55′ Haaland, 70′ Foden, 87′ Alvarez / 13′ e 33′ Openda

Young Boys – Crvena Zvezda 2-0:
8′ aut. Nedeljkovic, 29′ Blum

GRUPI H

Shakhtar Donetsk – Antverp 1-0:
12′ Matviienko

Barcelona – Porto 2-1:
30′ Pepè (P), 32′ Cancelo (B), 57′ Joao Felix (B)

RENDITJA: