Suksese në shtëpi për Sevillan dhe Lille, rezultate të barabarta në Barcelona-Benfica dhe Malmo-Zenit. Juventus pëson një poker në Londër, ndeshje spektakolare e Atalantës që përfundon 3-3 në Bernë.

Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të orës 21:00

Grupi E

BARCELONA-BENFICA 0-0

Grupi G

SEVILLA – WOLFSBURG 2-0
12′ Jordan, 90’+7 Rafa Mir

LILLE – SALZBURG 1-0
31′ David

Grupi F

YOUNG BOYS-ATALANTA 3-3:
10′ Zapata (A), 39′ Siebatcheu (Y), 51′ Palomino (A), 80′ Sierro (Y), 84′ Hefti (Y), 88′ Muriel (A)

YOUNG BOYS (4-3-3): Faivre; Hefti, Burgy, Lauper, Garcia; Aebischer, Martins, Rieder; Elia, Siebatcheu, Ngamaleu. Tr. Wagner
ATALANTA (3-4-1-2): Musso; Toloi, Demiral, Palomino; Zappacosta, De Roon, Freuler, Maehle; Pasalic; Malinovskyi, Zapata. Tr. Gasperini

Grupi H

MALMOE – ZENIT 1-1:
28′ Rieks (M), 90’+2 Rakitskyy (Z)

CHELSEA-JUVENTUS 4-0:   
25′ Chalobah, 56′ James, 58′ Hudson-Odoi, 90’+5 Werner

CHELSEA (3-4-3): Mendy; Chalobah, Silva, Rudiger; James, Kante, Jorginho, Chilwell; Pulisic, Ziyech, Hudson-Odoi. Tr. Tuchel
JUVENTUS (4-4-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; McKennie, Bentancur, Locatelli, Rabiot; Morata, Chiesa. Tr. Allegri