Përfunduan 8 ndeshjet e sotme të vlefshme për javën e 3-të në Uefa Champions League. Chelsea shpartallon Milanin, Benfica barazon me PSG-në, fitojnë Real Madrid, Juventus, Manchester City, Borussia Dortmund, Leipzig dhe Salzburg.
Ja rezultatet e plota të mbrëmjes:

GRUPI E

Salzburg – Dinamo Zagreb 1-0:
71′ pen. Okafor

Chelsea – Milan 3-0:
24′ Fofana 56′ Ambameyang, 62′ James

GRUPI F

Leipzig – Celtic 3-1:
27′ Nkunku, 64′, 77′ Silva / 47′ Jota

Real Madrid – Shakhtar Donetsk 2-1:
13′ Rodrygo, 28′ Vinicius, / 39′ Zubkov

GRUPI G

Manchester City – Copenaghen 5-0:
7′, 32′ Haaland, 39′ aut. Khocholava, 55’ pen. Mahrez, 76’ Alvarez

Sevilla – Borussia Dortmund 1-4:
51’ En Nesri, / 6’ Guerreiro, 41′ Bellingham, 43′ Adeyemi, 75’ Brandt

GRUPI H

Juventus – Maccabi Haifa 3-1:
6′, 83’ Rabiot, 50′ Vlahovic / 75′ David

Benfica – PSG 1-1:
41′ aut. Danilo Pereira / 22′ Messi