Në ndeshjet e sotme të javës së katërt në Champions League, fitojnë Barcelona, Manchester United, PSG, Juventus, Chelsea, Lazio, Sevilla dhe Dortmund.

Ja rezultatet e plota:

Lazio-Zenit 3-1:
3′ e 55′ (pen.) Immobile, 22′ Parolo, 25′ Dzyuba (Z)

Borussia Dortmund-Club Brugge 3-0:
18′ e 60′ Haaland, 45′ Sancho

Juventus-Ferencvaros 2-1:
19′ Uzuni (F), 35′ Ronaldo, 92′ Morata

Dinamo Kiev-Barcellona 0-4:
52′ Dest, 57′ e 70′ (pen.) Braithwaite, 91′ Griezmann

Paris Saint-Germain-Leipzig 1-0:
11′ (pen.) Neymar

Manchester United-Basaksehir 4-1:
7′ e 19′ Bruno Fernandes, 35′ Rashford, 75′ Turuc (B), 92′ James

Në orën 18:55:

Krasnodar-Sevilla 1-2:
4′ Rakitic, 56′ Wanderson (K), 95′ Munir

Rennes-Chelsea 1-2:
22′ Hudson-Odoi, 85′ Guirassy (R), 91′ Giroud