Champions League. Fitojnë Inter, Barcelona dhe Ajax. Barazojnë Liverpul, Napoli, Chelsea dhe Valencia. Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të së martës:

GRUPI E

Liverpool-Napoli 1-1:

21’ Mertens (N), 65’ Lovren (L)

Genk-Salzburg 1-4:

43’ Daka (S), 45’ Minamino (S), 69’ Hwang Hee-chan (S), 85′ Samata (G), 87′ Haaland (S)

 

Renditja: Liverpool 10, Napoli 9, Salzburg 7, Genk 1.

GRUPI F

Barcelona-Borussia Dortmund 3-1:

29’ Suarez (BA), 33’ Messi (BA), 67’ Griezmann (BA), 78’ Sancho (BD)


Slavia Praga-Inter 1-3:

19’ e 88′ Martinez (I), 37’ pen. Soucek (S), 81’ Lukaku (I) 


Renditja: Barcelona 11, Inter 7, Borussia Dortmund 7, Slavia Praga 3.

GRUPI G

Leipzig-Benfica 2-2:

20’ Pizzi (B), 59’ Vinicius (B), 89′ pen. e 96′ Forsberg

Zenit-Lion 2-0:
42’ Dzyuba, 84’ Zhirkov

Renditja: Leipzig 10, Zenit 7, Lione 7, Benfica 4. 


GRUPI H:


Lille-Ajax 0-3:
2’ e 77’ Ziyech, 59’ Promes

Valencia-Chelsea 2-2:
40’ Soler (V), 41’ Jovacic (C ), 50’ Pulisic (C), 82’ Wass (V)

Renditja: Ajax 10, Valencia 8, Chelsea 8, Lille 1.