Në ndeshjet e sotme në Champions League, Interi mposht Munchengladbachun ndërsa Shakhtari mund Realin e Madritit. Fitojnë Liverpool dhe Marseille, ndërsa mbyllet në barazim ndeshja mes Bayern Munchen dhe Atletico Madrid.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI A

LOKOMOTIV MOSKOW – SALZBURG 1-3:
28 ‘dhe 41’ Berisha (S), 79 ‘. Miranchuk (LM), 81 ‘Adeyemi (S)

ATLETICO MADRID – BAYERN MONACO 1-1
26 ‘Joao Felix (AM), 86’ pen. Muller (BM)

GRUPI B

BORUSSIA M’GLADBACH – INTER 2-3
17 ‘Darmian (I), 45’ dhe 76 ‘ Plea (B), 64’ dhe 73 ‘Lukaku (I)

SHAKHTAR DONETSK – REAL MADRID 2-0:
57 ’Dentinho, 82’ Solomon

GRUPI C

OLYMPIQUE MARSEILLE – OLYMPIACOS 2-1
33 ‘ pen. Camara (O), 55’. dhe 75’ pen. Payet (OM)

PORTO – MANCHESTER CITY 0-0

GRUPI D

ATALANTA-MIDTJYLLAND 1-1
13 ‘Scholz (M), 79’ Romero (A)

LIVERPOOL-AJAX 1-0
58 ‘Jones